taśma dylatacyjna producent

Pasy dylatacyjne

Przerwa dylatacyjna to celowo pozostawiona szczelina techniczna, umożliwiająca swobodą pracę elementów konstrukcyjnych wszelkiego rodzaju. Dylatacja ma na celu przeciwdziałanie pękaniu podłogi pod wpływem przeciążeń fizycznych i termicznych. Jest więc obowiązkowym elementem w konstrukcji podłóg wyposażonych w instalację ogrzewania podłogowego. Oferowane przez nas taśmy dylatacyjne służą m.in. do układania wzdłuż ścian i innych elementów konstrukcyjnych przed wylaniem jastrychu.

Taśma poliuretanowa gwarantuje skuteczną dylatację brzegową. Dzięki niej posadzka, wylewka ani płytki nie spękają pod wpływem przeciążeń. W sprzedaży posiadamy taśmy z wytrzymałej i nienasiąkliwej pianki poliuretanowej, dostępne w różnych szerokościach i długościach.

Taśma dylatacyjna brzegowa, pasy – producent

Taśma dylatacyjna to nienasiąkliwe pasy dylatacyjne wykonane z pianki polietylenowej. Służy do konstruowania elastycznych dylatacji brzegowych w podkładach podłogowych związanych z podłożem. Wykorzystuje się ją także w polu pomieszczeń na konstrukcje elastycznych dylatacji pośrednich, przebiegających przez cały przekrój podkładu, zarówno przy wykonywaniu podkładów samopoziomujących jak i w podłogach grzewczych.

Dzięki swej elastyczności umożliwia eliminację szkodliwego wpływu rozszerzalności termicznej i pęcznienia zastosowanych materiałów oraz izoluje termicznie i akustycznie stykające się elementy konstrukcyjne. Szerokość stosowanej taśmy jest uzależniona od grubości warstw podłogowych. Brak dylatacji lub taśmy brzegowej nie pozwoli przemieszczać się płycie grzewczej i może doprowadzić do jej zniszczenia.

Poznałeś naszą ofertę i chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń

22 478 25 88