Otuliny z pianki

Otuliny z pianki polietylenowej są przeznaczone przede wszystkim do izolowania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, choć wykorzystuje się je także w chłodnictwie. Nadają się do instalacji podtynkowych. Produkt ten jest bardzo prosty w użyciu, wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i założyć. Dzięki podłużnemu nacięciu nie jest wymagany dodatkowy sprzętu. Nacięcie i modyfikacje można też wykonać samodzielnie, bo materiał jest bardzo miękki i elastyczny.

Jest to bardzo wydajny oraz prosty w obróbce i montażu system izolacyjny przeznaczony zarówno do niewielkich instalacji domowych jak również do rurociągów w budownictwie przemysłowym. Pianka polietylenowa zachowuje dobre właściwości izolacyjne w temperaturze od -80 do +105°C, zarówno w suchym, jak i wilgotnym otoczeniu. Wśród materiałów izolacyjnych piankę polietylenową wyróżnia bardzo wysoki współczynnik dyfuzji pary wodnej, co sprawia, że jest nienasiąkliwa. Dodatkowo produkt może być pokryty warstwą specjalnej folii w celu zwiększenia jej skuteczności.

Każdy z proponowanych rodzajów ma inne zastosowanie i sprawdzi się w różnych sytuacjach. Dopasowanie i wybranie odpowiednich otulin z pianki jest kluczem do skutecznej izolacji. Sprzyja oszczędzaniu energii oraz dobrze chroni przed ulatnianiem się dymów. Wykorzystywane są one głównie w nowym budownictwie, ale warto je stosować również podczas remontów.

Standardowo otuliny produkowane są w odcinkach 2 m, w zakresie średnic od 15 do 114 mm z różną grubością ścianki izolacyjnej (6-30 mm). W ofercie do dyspozycji klientów znajdują się różne formaty, dzięki temu poszukiwanie i dopasowanie odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle proste. Łączyć je można między sobą, stosując odpowiednie kleje czy taśmy samoprzylepne. Pozwala to na zabezpieczenie nawet najbardziej krętych rurociągów.

Używane są przede wszystkim w instalacjach klimatyzacyjnych, chłodniczych, sanitarnych czy wentylacyjnych. Otuliny z pianki są odporne na działanie wody i niektórych związków chemicznych. Chronią przed wilgocią, utratą temperatury, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych na rury, a nawet ptakami i gryzoniami. Dodatkowo zabezpieczają też przewody, gwarantują dużą szczelność i pełnią funkcję izolacji akustycznej.

Poznałeś naszą ofertę i chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń

22 478 25 88