Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem? | Producent folii bąbelkowej Air Light

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem?

utworzone przez | sie 2, 2021 | Folia pęcherzykowa | 0 komentarzy

Chcesz się dowiedzieć, czy popularna folia bąbelkowa może chronić przed mrozem? Zastanawiasz się, w jaki sposób da się wykorzystać ją zimą? Lubisz kreatywne rozwiązania i niebanalne pomysły? W takim razie przeczytaj koniecznie nasz krótki artykuł. Dzięki niemu poznasz niezwykłe właściwości tego tworzywa i dowiesz się, w jak wielu miejscach może Ci się ono przydać.

O czym warto pamiętać?

Powietrze to doskonały, tani, a przy tym ekologiczny izolator termiczny. Zamknięcie go w niewielkich, rozmieszczonych w regularnych odstępach bąbelkach to prosty i praktyczny sposób na stworzenie elastycznej warstwy chroniącej przed niepożądaną zmianą temperatury.
Dzięki temu rozwiązaniu możesz zarówno zapobiec utracie ciepła, jak i nadmiernemu ogrzaniu różnych przedmiotów. Folia bąbelkowa, zwana też pęcherzykową, jest jednym z najbardziej uniwersalnych tworzyw, jakie możesz spotkać na sklepowych półkach. Poniżej znajdziesz podstawowe przykłady jej użycia.

Praktyczne zastosowanie folii pęcherzykowej

Cel, jaki zamierzasz osiągnąć Metoda
ochrona potraw przed wychłodzeniem zapakowanie pojemnika w folię bąbelkową
utrzymanie zimna napojów owinięcie butelki kilkoma warstwami folii

 

Warto mieć na uwadze, że folia pęcherzykowa występuje w kilku odmianach. Dzięki temu jeszcze łatwiej jest używać jej zarówno w codziennym życiu, jak i podczas rozmaitych nietypowych sytuacji, takich jak wysyłanie paczki, przeprowadzka itp. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty , możesz wybrać najwygodniejszą spośród następujących form tego materiału.
Są to:

  • arkusze,
  • worki,
  • folia pęcherzykowa na rolce.

Folia bąbelkowa na zimę

Skoro ten rodzaj materiału zapobiega wychłodzeniu niewielkich przedmiotów, np. Twojego drugiego śniadania, to czy można zastosować go na większą skalę? Czy warto pokusić się o użycie go w celu ochrony pomieszczeń przed chłodem, a nawet mrozem? Jak najbardziej!
Aby jednak działał on naprawdę skutecznie, należy zastanowić się, w jaki sposób go użyć. Zapakowanie lunchboxu nie nastręcza większych problemów, ale jak ochronić przed wychłodzeniem całe pomieszczenie? Czy trzeba je owinąć folią? Oczywiście, że nie! Warto natomiast użyć jej do ochrony przed zimnem najbardziej newralgicznych miejsc. W większości przypadków są to okna – to właśnie tamtędy ucieka ciepło. Aby zapobiec jego utracie, a co za tym idzie, obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, wystarczy zastosować bardzo prosty trick: trzeba przyciąć folię pęcherzykową na wymiar szyby i dokładnie przykleić ją do okna. Ile można dzięki temu zyskać? Wiele! Specjaliści twierdzą, że takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie strat ciepła nawet o 50 procent.

Chroń swoje rośliny

Zapobieganie wychłodzeniu domu zimą to jednak dopiero początek. Pamiętaj, że to niesamowite tworzywo może być Ci przydatne również do innych celów. Jednym z nich jest ochrona roślin przed mrozem. Niektóre gatunki bardzo źle znoszą niskie temperatury, a przecież nie zawsze masz wystarczająco dużo miejsca i siły, by wszystkie rośliny przenieść na zimę do ogrzewanego pomieszczenia. I wcale nie musisz tego robić! Wystarczy, że użyjesz do ich ochrony folii bąbelkowej. W jaki sposób? Prosty:

• większe okazy, jak np. drzewka, możesz po prostu owinąć kilkoma warstwami tego materiału i związać je sznurkiem,
• rośliny doniczkowe powinno się chronić w całości – razem z systemem korzeniowym, który podczas większych mrozów może łatwo ulec uszkodzeniu. Aby temu zapobiec, po prostu owiń doniczkę arkuszem folii bąbelkowej i zamocuj ją taśmą klejącą.

Tak zabezpieczone rośliny z łatwością przetrwają mroźną zimę. Dzięki temu wiosną możesz cieszyć się ich pięknem i oszczędzić pieniądze na zakupie kolejnych okazów.

Szukasz folii bąbelkowej? Sprawdź nas!

Dzięki niej możesz szybko, tanio i łatwo ochronić swój dom lub roślinność przed mrozem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie warto kupić folię pęcherzykową, sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy przekonani, że spełni ona Twoje oczekiwania i pomoże Ci oszczędzić czas i pieniądze. Jeżeli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, skontaktuj się z doradcami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.